Guardian: Trump súlyosan megsebesült!

A lap publicistája szerint Európának nem árt odafigyelni a nem túl jóindulatú Kínára.

A lap publicistája szerint Európának nem árt odafigyelni a nem túl jóindulatú Kínára.
A kínai elnök a spanyol miniszterelnökkel tartott találkozón együttműködésre szólított fel az EU-val a globális kereskedelmi vitában.
Szakértő magyarázta el, hogyan drágul meg az életünk, ha tartóssá válik a kínai-amerikai vámháború.
Nincs ember és tőzsde, aki és ami követni tudná Donald Trump cikázását a világ legkockázatosabb játékában. Az elnök éppen békén hagyja a többi országot, és Kína ellen indított totális kereskedelmi háborút – ez a játszma azonban mind közül a legveszélyesebb Amerikára és a globális gazdaságra nézve.
Vannak a történelemben pillanatok, amikor valósággá válik, ami nem sokkal korábban még elképzelhetetlen volt. Donald J. Trump visszatérése a Fehér Házba ilyen pillanat.
Pete Hegseth szerint meg kell akadályozni Kína befolyását a térségben.
Kína keményen beleáll a kereskedelmi háborúba Washingtonnal, még az sem riasztja el, hogy Trump immár 104 százalékos vámokkal fenyegeti. Előkerült az ütőkártya is a ritkaföldfémekkel kapcsolatban.
Érdekesség, hogy pár év alatt sokat változott Kína és az Egyesült Államok megítélése is a szemükben.
A gazdasági indokok között szerepel, hogy 2024-ben az Egyesült Államok kereskedelmi deficitje 1200 milliárd dollár volt.
A Typhon rakétarendszer akár 1800 kilométerre is képes rakétákat kilőni, így a kulcsfontosságú kínai katonai és kereskedelmi csomópontok lőtávolságon belül vannak.
„Az Egyesült Államok szövetségesei számára az lesz a kulcskérdés, hogy sikerül-e Amerikával elhitetniük, hogy a velük való együttműködés továbbra is amerikai érdek”. Miért lazulnak meg az Amerika és nyugati szövetségesei közötti védelmi kapcsolatok? Hogyan néz ki a kínai fenyegetés a glóbusz túlsó oldaláról nézve? Rory Medcalffal, az Australian National University Nemzetbiztonsági Kollégiumának vezetőjével beszélgettünk az NKE konferenciája előtt.
Donald Trump számára a kérdés nem Ukrajna jövője, hanem Oroszország és az USA együttműködésének újraírása. A Mol elnök-vezérigazgatójának írása.
A német hírszerzés már 2020-ban rájöhetett arra, amit azóta is minden erővel próbálnak eltussolni.
Évtizedek óta nem látott magasságba emelt kulcsfontosságú számokat, továbbá négyévnyi magyar GDP-nyi kötvényt szór ki a piacra.
Volt olyan, amiben egyetértett a kormánypárti és a baloldali politikus: például, hogy a politikai eszkaláció nem szép látvány.
Európa megromlása, eljelentéktelenedése nem volt szükségszerű, rossz döntések évtizedeken át tartó sorozata vezetett ide.
Washington „nagy visszalépést” tett Peking szerint.
Az Egyesült Államok pénteken jelentette be, hogy február 1-jétől a kínai árukat terhelő pótlólagos vám mértéke 10 százalékos lesz.
Úgy tűnik, hiába próbálta meg az USA monopolizálni a mesterséges intelligenciát (MI), a kínai innováció megtalálta a megoldást. Fiatal kínai kutatók olyan MI-modellel léptek a piacra, amellyel pár hétre csökkentették többéves lemaradásukat az amerikai társaik technológiai előnyétől.